DESTILOVANÁ VODA ( zdroj : Zappertechnology.sk )

Pripravili sme pre vás veľmi užitočné informácie ohľadom výroby destilovanej vody. Naša firma Vám ponúka prístroj na výrobu vysokokvalitnej destilovanej vody, ktorú je možné použiť na výrobu koloidného striebra a každodenného použitia . Pomocou takto vyrobenej destilovanej vody je ďalej možné dokonale prečistiť  telo.  Totiž jediné médium, ktoré dokáže krv zbaviť chemických  nečistôt je čistá voda...

„Destilovaná voda si vždy obháji svoje postavenie, podľa čoho je destilovaná voda nápojom zdravia. Pre svoje zdravie môžeme veľa urobiť už aj tým, keď vypijeme 1 pohár destilovanej vody s jednou čajovou lyžičkou citrónu alebo hroznovej šťavy raz denne počas 10 týždňov” ... Dr. O. Z. A. Hanish

 

Destilovaná voda je čisté H2O , neobsahuje:

 

 Destilovaná voda je sterilná a neobsahuje žiadne minerály či organický život a z tohto dôvodu je vysoko nestabilná a teda viaže na seba akýkoľvek anorganický materiál, s ktorým sa dostane do styku. Táto vlastnosť destilovanej vody spôsobuje schopnosť vysávať anorganické minerály z tela. Destilovaná voda však nedokáže pôsobiť na organicky viazané minerály v kostiach a bunkách. Akonáhle sa vyluhované anorganické minerály zmiešajú s obsahom žalúdku je táto vlastnosť destilovanej vody okamžite neutralizovaná.

Je teda technicky správne tvrdiť, že destilovaná voda môže vyluhovať minerály, ale na ľudské zdravie to nemá žiadny praktický dopad. Iba keby ste pili destilovanú vodu opakovane a nalačno vznikla by možnosť vyplachovania minerálov z vášho tela, a to jedine za predpokladu, že by ste u toho držali hladovku. Navyše môžeme túto údajnú najväčšiu nevýhodu destilovanej vody vziať a urobiť z nej jej najväčšiu výhodu. Využijeme pritom jej agresivitu a pridáme do nej niečo, čim ju môžeme obohatiť.

Napríklad niekoľko zrniek ryže môže behom niekoľkých minút stabilizovať niekoľko litrov destilovanej vody, ktorá sa tak obohatí o organické minerály.

V skutočnosti je takáto voda omnoho spoľahlivejšia ako voda pramenitá alebo minerálna, pretože máte plnú dôveru, že prichádza z čistého zdroja.

Prístroj WD 943G :

Zníženie škodlivých látok počas destilácie prístrojom WD 943 G

Výkon destilačného zariadenia:

Hodnoty:

Voda z vodovodu

Destilovaná voda

Vodivosť

~830 microS/cm

0,1 mikroS/cm

Tvrdosť

~28,5 °dH

0,02 °dH

Nitráty

~32,8 mg/Ltr.

0,10 mg/Ltr.

Chlór

~36,2 mg/Ltr.

0,05 mg/Ltr.

Fosfáty

~1,1 mg/Ltr.

0,02 mg/Ltr.

Natrium

~10,6 mg/Ltr.

0,07 mg/Ltr.

Atrazín

~18,5 mg/Ltr.

0,02 mg/Ltr.

 

Technické údaje WD 943

Vonkajšie rozmery:

Priemer 20 cm x Výška 36 cm

Vnútorný materiál:

Ušľachtilá oceľ

Vonkajší materiál:

Ušľachtilá oceľ

Materiál chladiacej špirály:

Ušľachtilá oceľ

Zberná nádrž:

Sklo

Elektronické pripojenie:

580 W, 230 V striedavý prúd

Množstvo výnosu vody:

asi 0,6 litra za hodinu, 14 litrov denne

Netto hmotnosť (bez vody):

3,8 kg


PREČO PIJEM DESTILOVANÚ VODU?

Dr. Clifford C. Dennison, Ed. D.

Čistá destilovaná voda...

Mylná predstava týkajúca sa minerálnych látok vo vode

Rastliny majú tú ojedinelú schopnosť, že z anorganických látok získaných z pôdy a vody, vytvárajú také organické zlúčeniny, ktoré vie náš organizmus využívať. Náš organizmus, ak je toho vôbec schopný, vie vyťažiť z vody len veľmi málo minerálnych látok.

V jednotlivých druhoch vody sa môže ukázať aj viac ako 700 známych chemikálií, ktoré prechádzajú našim organizmom a môže sa stať, že sa postupne nahromadia.

Keď je voda, ktorá sa dostane do nášho organizmu, už znečistená, ledva sa uplatnia jej prírodné čistiace funkcie. Môže to viesť k zdravotným problémom, keďže sa znečistené látky usadia v krvnom obehu, kĺboch a vnútorných orgánoch.

Spomedzi rôznych typov vody – dažďová, snehová, neprevarená, tvrdá, filtrovaná, zmäknutá, deionizovaná, prevarená, destilovaná – môžeme povedať v podstate  len o destilovanej vode, že je skutočne zbavená všetkých znečisťujúcich látok. Kvôli tomu nemá destilovaná voda chuť, farbu ani vôňu, nie sú v nej baktérie, neobsahuje kovy, kyseliny, organické látky, zdraviu škodlivé chemikálie a ani jedovaté látky. Pravidelné užívanie môže v našom organizme vzniknuté a nahromadené zvyšky rozpustiť a vymyť.

Úprimne si myslím, že človek bol stvorený ako prispôsobivý živý organizmus a trvá dlho, kým sa živý organizmus prispôsobí okolitým zmenám. Človek už tisícročia žije na Zemi. Počas tejto doby sa väčšinou prispôsoboval k jednému životnému prostrediu, pitnú vodu získaval z prameňov, potokov a studní zbavených škodlivých látok.

Táto voda bola pomerne čistá, obsahovala len malé množstvo látok vyskytujúcich sa prirodzene v našom okolí. Ale podmienky pre život sa zmenili. Od priemyselnej revolúcie a najmä od druhej svetovej vojny sme zaplavili naše prostredie syntetickými chemikáliami. Avšak k týmto ľuďmi vytvorenými chemikáliami sa nám nepodarilo prispôsobiť. Vieme, že mnoho z nich je jedovatých. Nepoznáme tie účinky, ktoré ohrozujú organizmy našich detí a nasledujúcu generáciu.


S destilovanou vodou sa žiadne škodlivé látky nedostanú do našich organizmov

Nie je vylúčené, že jednou z najnebezpečnejších prísad vo vode z vodovodu, ktorú človek konzumuje, je neviazaný chlór - Cl.

Vedci dokázali, že chlór spolu s organickými látkami, ktoré sa nachádzajú vo vode, začnú vzájomne pôsobiť a z takto nasýteného chlóru vzniká uhľovodík, ktorý vedie k chorobe.

 


Pomáha pri odstraňovaní škodlivých látok

Voda, pôsobiaca ako rozpúšťadlo v našich organizmoch, má schopnosť uvoľniť a odviesť z buniek všetky jedy vzniknuté z vedľajších produktov životných funkcií. K tomuto je však potrebnej veľa - veľa vody.

Všetci predsa vieme, že umyť riad je oveľa jednoduchšie v čistej než v špinavej vode. Naše obličky prevedú 1500 litrov krvi denne. Zdravý rozum nám teda napovedá, že aj čistá pitná voda vie v našom organizme vykonať dobrú (užitočnú) prácu.


Podporuje výmenu látok

Jedno vynikajúce rozpúšťadlo, známe ako voda, napomáha prenosu rôznych látok nachádzajúcich sa v našom tele, tak cez bunkové steny ako aj cez krvnú a lymfatickú sústavu.


Dodáva jedlám a nápojom chuť

Aká chutná je ľadovo-studená ovocná šťava pripravená čistou vodou. Voda zbavená chemikálií a minerálnych látok zvýrazní prirodzenú čerstvú chuť ovocia.

Od mnohých ľudí som počul, že potom ako vyskúšali čistú vodu, už nikdy viac nevedeli svoj nápoj vypiť s vodou z vodovodného kohútika.

Dokonca aj jedlá varené čistou vodou sú chutnejšie a zachovávajú si svoju prirodzenú farbu, nakoľko sa nestýkali s hnedo-žltými chemikáliami a inými látkami, ktoré ich prefarbujú


Pomáha udržiavať telo svieže

Za to vďačíme tomu, že naša pokožka postupne vyparuje z nášho tela vodu.

Ak je voda v našom organizme plná nečistôt, tie po vyparení vody zostávajú a na pokožke vytvárajú drsný, suchý povrch, ktorý je pareniskom baktérií. Ale keď budeme piť veľa čistej vody, pomôže nám to zachovať si mäkkosť a pružnosť pokožky.


AKO SA DOSTÁVA NEČISTOTA DO VODY?


Milý čitateľ!

Toto uverejnenie nie je novovzniknuté. Liečivá sila čistej vody je známa už od pravekých čias, ale v dnešnej dobe upadla do zabudnutia.

Už sa to považuje za všeobecne známy fakt, že naše prostredie je znečistené: vzduch, voda i pôda. Preto už ani prírodou destilovaná voda - dažďová voda - nie je čistá.

Hore uvedené obrázky ukazujú cestu priemyselného znečistenia z tovární až do vodovodného kohútika.

Ľudia žijúci na horách pijú vodu z roztopených ľadovcov, čistú pramenitú vodu alebo čistú snehovú vodu a majú dlhý zdravý život.

Približne 2/3 organizmu dospelého človeka tvorí voda. Voda je teda naša hlavná zložka. Pasteur počas svojho prieskumu zistil, že príčinou chorôb v 90% je voda, ktorú pijeme.

Počas kúry destilovanou vodou, voda, ktorá sa dostáva do organizmu, okamžite spúšťa proces čistenia a všetky organizmu škodlivé látky riadi k vybraným orgánom.

Rastliny si dokážu aj samé destilovať vodu, veď približne 70-80-90 percent zeleniny a ovocia tvorí destilovaná voda. Rozdiel medzi nimi a nami z tohto pohľadu je, že oni vedia prijať vo vode rozpustené anorganické látky z vody, ale človek nie. Minerálne látky vieme pre svoj organizmus zabezpečiť stravou, konzumovaním surových alebo šetrne upravených rastlín, obilia, klíčkov.

Naše telo vie minerály zúžitkovať len v organických formách. Náš organizmus vie dobre využiť také minerály, ktoré sa prostredníctvom rastlinnej ríše stali organickými.

Čo sa nám teda oplatí piť? Čistú vodu! Čo je čistá voda?  – H2O.

V destilovanej vode nájdeme účinný, rýchly a jednoduchý spôsob, ktorý nás udržiava. „Čistota je najdôležitejšie dobro!“. Čistá voda intenzívne čistí náš organizmus, čo vedie k rozvinutiu mechanizmu sebaliečenia.  Teda nie voda sama o sebe lieči, ale sila, ktorá sa uvoľňuje vďaka účinkom vody, samoliečiaca sila.

Očista pomocou kúry s destilovanou vodou – a tým aj uzdravenie – môžu byť až také intenzívne, že rýchle vylučovanie môže spôsobiť aj určité príznaky. Čím viac je organizmus znečistený, tým viac je čo čistiť. Preto sa každý sám rozhodne, akým množstvom začne prispôsobovať svoj organizmus čistej, destilovanej vode predtým, ako začne v zošite napísanú kúru.

Najvýhodnejším spôsobom je postupné zvyšovanie prijímaného množstva o 1 dl. To znamená, že prvý až tretí deň vypijeme 1 dl a štvrtý až šiesty deň 2 dl a tak ďalej.

Čím máme čistejšie, jednoduchšie stravovanie, tým budeme mať ľahšiu a úspešnejšiu kúru.

Doba kúry s vodou je určená individuálne. Ak sa stravujeme tradične, teda máme škodlivé stravovacie zvyky a zápasíme s chorobami, je dobré, keď požiadame o dozor odborníka- lekára alebo liečiteľa. Keď sme s kúrou skončili, vráťme sa k bežnej životospráve. Z destilovanej vody si pripravujme výborné čaje, polievky, parené jedlá, rieďme ňou zeleninové a ovocné polievky. Všetko bude mať intenzívnejšiu, lepšiu chuť, pretože všetko bude mať svoju skutočnú chuť. Popri tom môžeme piť vodu tak, ako nám dobre padne, predpísané množstvo kúry už nemusíme dodržiavať.

Pri chorobe obličiek konzultujte s lekárom.

Uvedené informácie sú len informatívne, každý je zodpovedný sám za seba, autor a vydávateľ neberú na seba žiadnu zodpovednosť.


ZVYŠKY LIEKOV V PITNEJ VODE

Napísal: Jens Trautwein (výpis z brožúry Voda je elixír života)

(Detaily – V príspevku uvedené konkrétnosti sa vzťahujú na Nemecko.)

 

Vedeli ste, že nemeckú pitnú vodu vypilo pred Vami už približne 7 ľudí? Vedeli ste, že lieky sa nevstrebávajú úplne, ale väčšinou sa znova vymyjú z organizmu? Vedeli ste, že tieto látky sa dostanú znova cez systém odpadovej vody a vodného čističa do vodovodného kohútika do tzv. pitnej vody?

Nie sú to pre Vás absolútne nové správy, lebo z času na čas sa objavia podobné správy v médiách, aby potom onedlho znova upadli do zabudnutia. Ale na to, aby sme na ne mohli zabudnúť, je téma pitnej vody príliš dôležitá pre život!

V tzv. pitnej vode sa nachádzajúce zvyšky liekov, hormóny a jedovaté látky, ktoré dostávame denne do nášho organizmu, a nielen vtedy, keď pijeme vodu z kohútika, ale i s čajom, kávou, polievkami, s cestovinami varenými vo vode, s ryžou alebo hocijakým iným jedlom, ktoré pripravujeme pridávaním vody. Tieto jedy, prítomné vo vode v akejkoľvek malej koncentrácii, rozvinú účinok v jemnom, citlivom ľudskom organizme.

Neplodnosť kvôli vode z kohútika

Skutočnosť, že organizmus si vyberie estrogény nachádzajúce sa v antikoncepciách a tie sa hore uvedenými spôsobmi znova dostanú do pitnej vody, z ktorej celé obyvateľstvo pije, je dosť odpudzujúca. Keby sme situáciu pochopili ironicky, mohli by sme povedať, že stojíme pred znásobením účinkov antikoncepcie: po prvé, tabletka naruší prirodzené funkcie orgánu ženy a zabráni tehotenstvu, po druhé, dostávajúc sa z pitnej vody do organizmu muža vyvolajú zoženštenie, ktoré vedie k neplodnosti.

Nemecké noviny Süddeutsche Zeitung písali v článku s názvom „Lekáreň v kohútiku":                                                                                                              „(...) skúsenosti z vykonaných pokusov na látkach podobným hormónom ukazujú, že lieky vykazujú požadované účinky aj pod predpísanou koncentrovanosťou, teda v nižšejj koncentrácii. Z tohto vyplýva, že vo vode sa nachádzajúce estrogénne látky nie sú rovnocenné s účinkami antikoncepčných tabletiek, ale predsa vedú k tomu, že samce rýb sa menia na samičie, kým u iných zvierat spôsobujú ďalšie rozmnožovacie problémy.“

Mohli by sme sa dočítať aj o iných odstrašujúcich prípadoch:

"(…) v berlínskej kanálovej vode našli vedci v extrémne vysokej koncentrácii röntgen-kontrastové látky. Medzičasom  sa v kanalizačnej vode nájdený zoznam liekov čoraz viac rozširoval: beta-blokátory, prostriedky na utíšenie bolesti, sedatíva, antibiotiká, prostriedky proti rakovine, astme, epilepsii a reume. Vo vode odhalený zoznam prostriedkov sa podobá zoznamu z lekární.

Jeden odborník úradu ochrany životného prostredia nemeckej oblasti Hessen, Georg Berthold, v uplynulých 2 rokoch preskúmal 77 meracích staníc zásobníku podzemnej vody, ktoré sú prameňmi zásobovania pitnej vody v okolí Rýn-Majna. Menej ako  jednu tretinu kontroly našli oslobodenú od zvyškov liekov, skoro v 40% čiastočne, kým v 30% objavili jednoznačné znečistenie liekmi. Najviac sa preukázalo znečistenie od prípravkov na zníženie cholesterolu, ale kontrola vody preukázala vo viac ako polovici prostriedky na utíšenie bolesti.

Berthold výsledok svojho prieskumu zhrnul takto: „ Prítomnosť antibiotík v povrchnej vode nie je mimoriadny jav, je to  všeobecný stav.“

 

"K tomu, aby sme zostali zdraví, potrebujeme vývoj našich aktívnych mozgových buniek. Tieto mozgové bunky slúžia  na to, že prácu nášho organizmu necháme na prirodzenej ceste.

Naša krv je preťažená, preto ju treba odľahčiť. Mnohí sa pokúšajú pomôcť si tak, že siahajú po liekoch, kupujú rôzne liečivé soli a využívajú rôzne liečenia, prípadne naháňajú jeden liečivý prameň za druhým.

Existuje len jeden prostriedok, ktorý vie prečistiť krv: mŕtva voda, surová, destilovaná voda, ktorá neobsahuje žiadne životné zárodky, životné organizmy, chemikálie atď. Ale musí to byť pravá destilovaná voda, prevarená voda nie je vhodná, nie je postačujúca.

Destilovaná voda je teda taká vyrážajúca vodná para, v ktorej nie je žiadna šanca na život alebo hocijaká možnosť na vývoj je vylúčená. Preto sa nazýva mŕtva voda.

Takáto voda ani nevie vytvoriť usadeniny v organizme, vyvíja len jedinú vlastnosť: svoju ťažkosť. V priebehu ťažkostí vyvíja nátlak na v krvi nahromadené anorganické minerálne látky a kyseliny, respektíve na všetky cudzie látky a prvky, ktoré sa dostali do krvi, organizmus následne oslabia  a ten ochorie. Voda po 10-20 minútach vyvinie nátlak na krv, a tak povediac sa pretlačí do celého organizmu. Počas celej kúry vodou sa staráme o to, aby tento tlak bol plynulý, čiže počas dňa opakovane, znova a znova pijeme destilovanú vodu. Takto sa pomerne za krátky čas zbavíme škodlivých látok.

Tento úspech však nevieme zabezpečiť minerálnymi vodami, nech sú už hocijaké, liečivými vodami, nech už pochádzajú z hocijakých liečivých prameňov. Tieto v závislosti od druhu môžu vplývať na pečeň alebo na obličky alebo na iný dôležitý orgán.

Avšak po prvé: minerálne vody potrebujú 3-4 hodiny na preniknutie do organizmu, po druhé: ich nevýhodou je, že vytvárajú usadeniny v tele.“


prof. dr. Török Szilveszter

BLIŽŠIE K ELIXÍRU ŽIVOTA, K VODE

Život vznikol vo vode a prebieha vo vode. 70-80% telesnej schránky tvorí voda.

Človek so svojimi prostrediu škodlivými činnosťami premenil prvky nášho prostredia, vzduch, zásoby vody, pôdu, na životu nebezpečné. Najväčšou starosťou na svete sa stalo zabezpečovanie pitnej vody pre ľudstvo.

Schopnosť pôdy cedenia a čistenia vody sa rýchlym tempom kazí. Podľa niektorých odborníkov bude ťažké vyniesť čistú, zdravú pitnú vodu z hlbiny 1-2 km, namiesto súčastnej bežne dostupnej 100m hĺbky. Kvôli otepľovaniu miznú zasnežené štíty (ľadovce) a aj zásoby ľadu.

Dnes sa normalizovaná, vodovodná pitná voda pripravuje cedením, chemickým a fyzickým ošetrovaním.

Väčšiu časť pitnej vody podľa potreby obyvateľstva vyhotovia v púštnych krajinách destilovaním.

Anorganické soli (hydrokarbonáty, karbonáty, sulfáty, chloridy, atď.) nachádzajúce sa v pitnej vode a vo vode zo studní nemajú za účel zásobovať naše telo minerálnymi látkami (makro-, mikro- a stopovými prvkami). Vo vode sa objavujúce anorganické soli nie sú schopné pretáčať rovinu polarizovaného svetla. Bez týchto vlastností nie sú schopné vniknúť (alebo len v malej miere) do bunky, preto mimo bunky vzniká osmotický tlak, v bunke sa znižuje tlak a tak nastane nedostatok vody. Kvôli poruche rovnováhy buniek môže vzniknúť mnoho ochorení.

Zdravá, čistá pitná voda – jediná tekutina, ktorú by človek mohol stále piť – najdôležitejšie ukazovatele:

Zdravá, čistá voda je najdôležitejším prameňom zdravia človeka. Nemáme z nej dostatok, preto by sme ňou nemali cez vodovod mrhať. Prísne musíme pitnú vodu oddeliť od vody z domácností a z priemyslu. Domáci prameň čistej, zdravej pitnej vody je na dlhšiu dobu najlacnejším riešením. Táto investícia sa každému oplatí!

Len spotrebou čistej, zdravej a štrukturovanej pitnej vody sa môže dosiahnuť najvýraznejšie zlepšenie vo veci zdravia obyvateľstva, v oblasti zdravotníctva sú očakávané 100 miliardové úspory.

Pre tých, ktorý pochybujú, odkazujem, aby porovnali anorganický obsah minerálnych látok v minerálnej vode a organicky viazaný obsah minerálnych látok v potravinách s dennou potrebou organizmu. Z tohto vyplýva, že minerálna voda obsahuje nanajvýš jednu desatinu potrebných minerálnych látok, ostatné pochádza z našej stravy a sú ľahko stráviteľné v organicky viazanej forme.

Verím v to, že teória a prax čistej, zdravej a upravenej vody sa onedlho stane verejným pokladom.

Budapešť, 3. augusta 2004


ČISTIACA SILA DESTILOVANEJ VODY ZÍSKANEJ Z VODNEJ PARY

- Prečo je dôležitá destilovaná voda získaná z vodnej pary?

Destilovaná voda je najúčinnejší a najprirodzenejší liek človeka. 2/3 organizmu človeka tvorí voda, teda na udržanie si zdravia je voda neodpustiteľne dôležitá.  Obsah vody v jednotlivých našich orgánoch: krv: 92%, obličky: 83%, srdce: 80%, pľúca: 79%.     Teda nie je jedno, či náš obdivuhodne vybudovaný, veľkou citlivosťou disponujúci organizmus zničíme znečistenou vodou alebo čistíme, živíme čistou vodou.


Kľúč nášho zdravia sa skrýva v udržiavaní vnútornej čistoty. K tomuto nám veľkú pomoc ponúka čistiaca sila destilovanej vody.

-Ako sa pripravuje destilovaná voda?

Počas destilácie sa voda z potrubia zovrie, premení sa na plynné skupenstvo a takto z pary sa už ako čistá destilovaná voda znova vylúči. Vo vriacej nádrži zostane nečistota. Toto je najprirodzenejší spôsob čistenia vody.

- Čo je destilovaná voda?

Dažďová voda je od pravekých čias symbolom požehnania pre bytosti Zeme. Z oblohy padajúce zrážky v čistej forme nie sú ničím iným, ako z oblohy vylúčená destilovaná voda. Smutný fakt je, že v dnešnej dobe je naše prostredie natoľko znečistené, že o spotrebe vody zo zrážok nemôže byť ani reč. - Ale s destilovacím prístrojom si aj Vy môžete doma vyrobiť "čerstvú rosu", čistú vodu.

- O destilovanej vode – bez mylnej predstavy

Sú takí, ktorí "dobroprajne" ochraňujú pred spotrebou destilovanej vody. Ale v skutočnosti nemáme žiadny dôvod sa báť, lebo počas destilácie stratíme len škodlivé látky. Takto je vodovodná voda zbavená chlóru, primiešaných zvyškov liekov, zvyškov odpadov z chemického  priemyslu, jedov z umelých hnojív (napr. nitráty, prostriedky na ochranu rastlín), organizmu škodlivých látok, neorganických, "mŕtvych" minerálnych látok (napr. vápno, mramor, atď.), ťažkých kovov (napr. ortuť, olovo, atď.), baktérií, vírusov, húb a plesní.

S destilátorom môžete takmer úplne vyčistiť vodu, aby si skutočne zaslúžil pomenovanie pitná voda. (Účinnosť filtrovania jednotlivých nečistôt je medzi 99% až 99,9%.)

- Ako destilovaná voda slúži?

V tele sa nachádzajúce usadeniny a škodlivé látky spôsobujú rôzne problémy. Medzi inými sa usadia na stene ciev, vytvoria skamenenie v orgánoch, vápenatenie na kostiach. Opakom tohto je, že destilovaná voda rozpustí všetky neorganické, škodlivé usadeniny v organizme a najvýhodnejšie ich vyvedie von z tela. Netreba sa toho obávať, že vymyje aj životne dôležité minerálne soli, veď tie sú vo viazanom stave umiestnené na stenách našich buniek. Čistiaca voda sa teda dostáva k zbytočným, škodlivým látkam.

Hovoríme, že "Čistota pol zdravia". Doplňme: "Vnútorná čistota úplné zdravie". Destilovaná voda vyčistí krv od škodlivých kyselín a solí, oslobodí naše telo od usadenín, jedovatých látok, ktoré sú viac-menej zodpovedné za vývin  reumy, bolesti kĺbov, bolesti svalov, osteoporózy, srdcových chorôb, pečeňových ťažkostí, nervových problémov, obličkových chorôb, ťažkostí s prostatou, chorôb týkajúcich sa látkovej výmeny, tuberkulózy, acidózy, zápchy, cukrovky, atď. Na to, aby sme tieto problémy premohli, respektíve im predišli, sa odporúča Mazdaznan kúra destilovanou vodou. Je účinný aj na zlepšenie nálady, na zvyšovanie výkonnosti (napr. študentom, starým). Človek ktorý pije  destilovanú vodu sa cíti uvoľnenejší; voda pomáha pri zachovaní zdravia, vyrovnanosti a telesnej váhy.